Talentum Szerviz

Tehetségkutató alapítvány

Az Alapítvány célját a következő tevékenységek végzésével kívánja ellátni:

• Hátrányos helyzetű, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, munkaképes, munkabíró, de munkanélküli emberek foglalkoztatásának újraindítása.
  • Hátrányos helyzetű, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, munkaképes, munkabíró, de munkanélküli emberek képzése, átképzése.
  • Új vállalkozások, munkalehetőségek kutatása az Európai Unió területén, hátrányos helyzetű munkavállalók számára.
  • képességfejlesztés, ismeretterjesztés.
  • Munkahelyi (alkalmazotti), üzleti (vállalkozói) etika ismeretének terjesztése, hátrányos helyzetű munkavállalók részére.
  • Családi és vállalkozói fiskális, gazdálkodási ismeretek terjesztése hátrányos helyzetű emberek részére.
  • Találmányok szabadalmaztatásának elősegítése.

- A munkaképes pályakezdő, vagy munkanélküliek számára a Startup fogalmának, lényegének, lehetőségének érthetővé tétele.

- A munkaképes pályakezdő, vagy munkanélküliek számára konkrét, önállóan végezhető Startup programokból származó munkák ajánlása.

- A munkaképes pályakezdők és munkanélküliek részére személyre szabott elemzés kapcsolati, infrastrukturális, valamint anyagi tőkéjükkel kapcsolatban:

- Képességeik felmérése.

- A rendelkezésükre álló lehetőségek feltárása.

Konkrét javaslat Startup vállalkozásra az elemzés megvalósulását követően;

- A foglalkozási terület kiválasztása

- Kereskedelem

- Szolgáltatás

- Idegenforgalom

- Ipar

- Oktatások, képzések:

- Viszonyulás és viselkedés tanulmányok munkahelyen, közösségben, közösségi helyszíneken.

- Üzleti etika, munkahelyi etika, tisztességes verseny.

- Gazdálkodás, családi pénztár. Gazdálkodás vállalkozásban.

- Vállalkozói ismeretek.

- Adózással kapcsolatos alapismeretek, alkalmazott jogszabályok.

- Motivációs foglalkozások.

- Segítségnyújtás a műhiba áldozatok hozzátartozóinak, pontos informálás lehetőségeiket illet

- jogi tanácsadás

- pszichológiai tanácsadás

- gazdasági tanácsadás

- Hátrányos illetve halmozottan hátrányos helyzetű családban, környezetben nevelkedő gyermekek beszéd,- kifejező,- és logikai készségének fejlesztése, a tanulás érzelmi motivációs összetevőinek kialakítása, végső soron a gyermekek önértékelési zavarainak megszüntetése és társadalomba való beilleszkedésük elősegítése.

1054 Budapest, Honvéd u. 8. I. emelet 2.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el